10 malých velkých vylepšení

  • 8. květen 2018
  • Veronika Martošová

Aplikaci ContentKing pro vás neustále zdokonalujeme díky novým funkcím a vylepšením. Buďte si tak jisti, že vždy uslyšíte o velkých změnách, které to celé posouvají kupředu. Tentokrát však věnujeme pár minut na docenění malých zlepšení, které vždy zpříjemní den.

Pojďme se společně podívat na 10 “malých velkých” zlepšení, které pro vás máme!

1. Zjistěte hloubku URL svých stránek

V sekci Stránky jsme přidali nový sloupec Hloubka URL: díky tomu můžete stránky filtrovat a rozdělovat do segmentů na základě jejich umístění ve struktuře webu. Navíc můžete jednoduše přepnout do vizuálního zobrazení Grafů a vidět, jak jsou stránky na webu hierarchicky rozloženy.

ContentKing -hloubka URL

Sloupec Hloubka URL můžete zobrazit v nastavení Sady Sloupců:

ContentKing - Column settings

2. Vyhledávejte a segmentujte na základě atributu hreflang

Hreflang - to je další nový sloupec, který je teď dostupný v sekci Stránky. Pomocí něj můžete rychle zkontrolovat, na které publikum stránka nebo skupina stránek cílí. Vytvořte si například segmenty pro každou jazykovou verzi vašeho webu. Ty pak použijte v kombinaci se zkratkami svých segmentů (o nich se dočtete dále) a zjednodušte si tím identifikaci svého obsahu.

ContentKing - Hreflang

3. Přidejte si zkratky ke svým segmentům

Spousta našich uživatelů si doslova zamilovala široké využití Segmentů. Jejich nastavení je jednoduché a můžete je využít třeba pro filtrování reportů, problémů nebo dokonce k dalšímu přizpůsobení celého auditu.

Pro lepší orientaci jsme přidali možnost nastavit segmentům krátký kód, který vám pomůže je identifikovat nejen na základě barvy.

ContentKing - zkratky

4. Vlastní šířka sloupců

Mít ve webové aplikaci sloupce s možností si nastavit šířku je složitější, než se zdá. Ušetříme vás technických detailů: dobrá zpráva je, že nyní je to možné. Nastavte si šířky sloupců v přehledových tabulkách dle libosti:

ContentKing - Posuvná šířka sloupců

5. Zobrazení celého URL v sekci Stránky

A když už máme sloupce, které mohou měnit šířku, tak jsme implementovali také další často požadovanou funkci: možnost zobrazit celé URL v sekci Stránky. Ačkoliv bylo vždy možné vidět protokol a doménu jako dva sloupce, nyní si můžete zobrazit samostatný sloupec, který informace z nich sjednocuje:

ContentKing - celé URL

6. Tvořte filtry pomocí regulárních výrazů

Nyní můžete díky regulárním výrazům filtrovat specifické vzorce. Hledáte stránky, jejichž titulek obsahuje číslo? Vložte pattern:.*[0-9].*. Chcete zobrazit všechny URL, které obsahují foo nebo bar? Použijte pattern:.*foo.*|.*bar.*.

ContentKing - regulární výrazy

7. Změňte User Agenta

Mohou nastat situace, kdy chcete, aby se ContentKing identifikoval jinak. Například, když používáte řešení jako Prerender.io k zobrazování statické verze vašeho webu pro vyhledávače. Skvělá zpráva: od teď to můžete udělat z nastavení webových stránek:

ContentKing - User Agent string

Pokud potřebujete nastavit User Agent string zcela podle svého, stačí nás kontaktovat a rádi vám to pro váš účet umožníme.

8. Mějte pod kontrolou rychlost monitorování

Někdy různé situace vyžadují různé intenzity monitorování. Pracujete na velké migraci? Nyní můžete dočasně urychlit ContentKing, abyste se ujistili, že vše včas uvidíte.
Očekáváte kritický vrchol ve své návštěvnosti? Zpomalte ContentKing a odlehčete tak serveru. Kontrola nad nástrojem, který prochází váš web, nikdy nebyla snazší:

ContentKing - rychlost monitorovaní

K tomu, aby ContentKing procházel rychleji než na 100 %, je třeba ověřit vlastnictví domény pomocí propojení s Google Search Console.

9. Nastavení rychlosti ve špičce / mimo špičku

V návaznosti na předchozí bod budete moci nyní dokonce naplánovat procházení ContentKingu tak, aby odpovídal vašemu běžnému provozu.

To je velice užitečné, chcete-li ContentKing trochu zpomalit během dne, kdy máte většinu návštěv na webu, a naopak pustit jej rychleji přes noc, kdy váš web není tak zaneprázdněn.

ContentKing - rychlost monitorovani

10. Vyhledávejte v přepínání webů

Není úplně výjimečné, že naši uživatelé mají v jednom účtu mnoho webů (někteří se dokonce blíží k číslu 100!), takže dává smysl, aby bylo možné v nich rychle hledat.

A právě proto jsme do seznamu pro přepínání domén přidali také vyhledávací pole, které se vám automaticky zobrazí, jakmile máte v účtu více než sedm webů:

Search in Websites Switcher
Veronika Martošová
Veronika Martošová

Veronika je produktová manažerka ContentKingu. Vždy si ráda vyslechne naše zákazníky a jejich potřeby, pro které následně ve spolupráci s vývojářským týmem hledá ta nejlepší řešení. Užívá si, že může pracovat na pomezí designu, vývoje, marketingu a obchodu.

Získejte zkušební verzi na 14 dní zdarma

Začněte během 20 vteřin

Vložte platnou doménu, prosím (www.priklad.cz).
  • Platební karta není potřeba
  • Není třeba žádná instalace
  • Bez závazků