Důležité změny naší metriky Relevance

  • 28. listopad 2018
  • Veronika Martosova

ContentKing využívá velmi užitečnou metriku zvanou Relevance, pomocí které vám může rychle ukázat, jaký význam mají vaše stránky pro vaši činnost v digitálním marketingu a byznysu. Jedná se o skóre vyjádřené hodnotou na stupnici od 1 do 10, při jehož vypočítávání zohledňuje algoritmus celou řadu faktorů. Dnes jsme zavedli tři změny, které vám používání a chápání této metriky ještě více usnadní.

Relevance se nyní nazývá Důležitost

Několik uživatelů se nám ozvalo s připomínkou, že termín Relevance je poněkud nejednoznačný, protože si ho lze splést s relevancí klíčových slov. Abychom tuto nejednoznačnost vyřešili, dali jsme této metrice nový název Důležitost, který mnohem lépe vystihuje její skutečný význam.

Má vyšší vliv na kondici webu

Upravili jsme také vliv, který má metrika Důležitost na kondici webu. Vaše důležitější stránky mají nyní větší vliv na celkovou kondici než ty méně důležité.

Nyní zohledňuje také data z Google Analytics a Search Console

Počínaje dneškem bude metrika Důležitost brát v úvahu rovněž data z Google Analytics a Google Search Console. Po propojení s vašimi webovými stránkami vám tyto dvě služby poskytnou mnoho užitečných informací o popularitě vašich jednotlivých stránek a jejich hodnotě pro váš byznys.

Co to znamená pro vás

Pokud svůj web již máte propojený s Google Analytics či Google Search Console, je možné, že u jednotlivých stránek zaznamenáte změny ve skóre metriky Důležitost a dalších od ní odvozených metrik jako například Kondice stránky a Kondice webu. Nemějte ale obavy: tato změna se odehraje pouze jednou a neznačí žádnou reálnou změnu vašich stránek.

Pokud jste svůj web s Google Analytics a Google Search Console dosud nepropojili, vřele vám doporučujeme, abyste tak učinili co nejdříve, protože díky informacím, které poskytují, je metrika Důležitost při vašem rozhodování mnohem užitečnější.

Veronika Martosova
Veronika Martosova

Veronika je produktová manažerka ContentKingu. Vždy si ráda vyslechne naše zákazníky a jejich potřeby, pro které následně ve spolupráci s vývojářským týmem hledá ta nejlepší řešení. Užívá si, že může pracovat na pomezí designu, vývoje, marketingu a obchodu.

Získejte zkušební verzi na 14 dní zdarma

Začněte během 20 vteřin

Vložte platnou doménu, prosím (www.priklad.cz).
  • Platební karta není potřeba
  • Není třeba žádná instalace
  • Bez závazků