Strukturujte svůj web pomocí segmentů

 • 24. červenec 2017
 • Veronika Martosova

Aplikace ContentKing usnadňuje optimalizaci všech typů webových stránek. Ať jde o malý nebo velký web, všechny mají jedno společné: jejich stránky se liší jak svou úlohou, tak významem. Podle toho, jakou jste zvolili strategii, musíte věnovat různým stránkám různou pozornost. Pokud je dokážete roztřídit do smysluplných kategorií, ušetříte si spoustu času i energie při jejich optimalizaci. Kromě rozdělení na indexovatelné a neindexovatelné se vaše stránky mohou lišit jazykem, URL strukturou atd.

Abychom vám to usnadnili, vytvořili jsme novou funkci - segmenty. Pomocí nich můžete vytvořit skupiny stránek podle svých potřeb, zefektivnit tak jednotlivé výstupy aplikace a přizpůsobit si SEO audit.

Nastavení i práce se segmenty jsou velmi snadné. Tady je návod, jak na to:

Vytvoření segmentu

Aplikace přináší dva přednastavené segmenty: indexovatelné a neindexovatelné stránky. Můžete ale samozřejmě vytvořit své vlastní segmenty.
Je to velmi snadné. Použijete k tomu funkci, kterou už dobře znáte - filtr stránek:

 1. Jděte do sekce Stránky a vyfiltrujte je podle svých potřeb.
 2. Objeví se tlačítko Vytvořit segment. Klikněte na něj.
 3. Pojmenujte svůj nový segment, vyberte barvu a uložte.

To je vše. Všechny stránky odpovídající zvolenému filtru budou nyní součástí nového segmentu. Nové stránky odpovídající zadaným požadavkům budou také automaticky přidány do tohoto segmentu.
Segment tedy zadáte jen jednou a aplikace už se postará o zbytek.

Vytvoření segmentu

Tip: Máte velký web, který potřebuje složitější strukturování? Žádný problém. Nové segmenty můžete vytvářet i na základě už existujících segmentů.

Práce se segmenty

Jak jsme si právě ukázali, nastavit segment je hračka. Jeho skutečný potenciál se ale projeví až při práci s ním. Podívejme se na 4 časté případy:

Filtrování segmentů v sekci Stránky

Jakmile nastavíte segmenty, můžete se pustit do práce. Můžete je mezi sebou kombinovat a různě mezi nimi filtrovat:

 • stránky v segmentu A a B
 • stránky v segmentu A nebo B
 • stránky v segmentu A nebo B, ale ne v C
Práce se segmenty

Sledujte změny na webu

Ještě chvíli zůstaneme v sekci Stránky. Segmenty se stávají účinným nástrojem při sledování změn na webu. Zajímá vás, které stránky byly přidány, odstraněny nebo změněny v určité sekci webu? Vyfiltrujte segmenty, které vás zajímají a v okamžiku získáte všechny potřebné informace.

Sekce Problémy

Každý segment má pro vaše podnikání jiný význam. Problémy v určitém segmentu mohou mít větší dopad než ostatní a je třeba je vyřešit přednostně. Nikdy to nebylo snadnější. Stačí vyfiltrovat problémy v daném segmentu v sekci Problémy.

Segmenty v sekci Problémy

Ignorování problémů v určitém segmentu

Až doteď bylo možné ignorovat problémy na konkrétních stránkách nebo na celém webu. Nyní můžete ignorovat problémy v určité sekci webu. Stačí nastavit ignorování problému pro určitý segment a dál se můžete soustředit jen na ty problémy, které vás skutečně zajímají.

Aplikace je automaticky nastavena tak, aby ignorovala problémy na neindexovatelných stránkách, které nemají dopad na optimalizaci webu.

Ignorování problémů v určitých segmentech

Upravování segmentů

Doteď jsme se zaměřili na vytváření segmentů a práci s nimi. Je tu ale ještě jedna věc - upravování segmentů.
Upravit segment je stejně snadné jako vytvořit nový:

 1. V sekci Stránky klikněte na Upravit segmenty.
 2. Vyberte segment, který chcete změnit.
 3. Proveďte změny, pokud jde o název, filtr nebo barvu.
 4. Uložte změny.

Jednoduché, ne?

Upravování segmentů

Podělte se s námi o svůj názor

Tato funkce je výjimečná zejména v tom, jak dokáže zefektivnit ostatní funkce. Jsme velmi zvědaví, co na ni řeknete. Neváhejte nám napsat zpětnou vazbu nebo návrhy na zlepšení.

Veronika Martosova
Veronika Martosova

Veronika je produktová manažerka ContentKingu. Vždy si ráda vyslechne naše zákazníky a jejich potřeby, pro které následně ve spolupráci s vývojářským týmem hledá ta nejlepší řešení. Užívá si, že může pracovat na pomezí designu, vývoje, marketingu a obchodu.

Získejte zkušební verzi na 14 dní zdarma

Začněte během 20 vteřin

Vložte platnou doménu, prosím (www.priklad.cz).
 • Platební karta není potřeba
 • Není třeba žádná instalace
 • Bez závazků