Upozornění, když se něco změní nebo pokazí na vašem webu

  • 11. prosinec 2017
  • Veronika Martosova

Máme tu velké upozornění!

Naše poslání bylo vždy zcela jasné: už žádná další SEO překvapení.

A právě dnes děláme velký krok k jeho naplnění tím, že vám zpřístupňujeme Události a Upozornění. Tak se na to pojďme podívat pěkně zblízka!

Perfektní přehled pro váš web

V aplikaci nově najdete položku s názvem Události. Zde najdete časovou osu, která vám ukáže všechny významné věci, co se odehrály na vašem webu. To znamená, že když dojde k závažným problémům nebo se v krátkém časovém horizontu změní několik klíčových stránek, zde se o tom dozvíte.

Časová osa upozornění

Ačkoliv už toto je velmi užitečná věc, skutečná přidaná hodnota a užitek přichází až s tím, kdy tyto informace najdete uvnitř vaší e-mailové schránky!

Upozornění, když se něco pokazí

Meta description náhle mizí z vašich klíčových stránek, odkazy uvnitř vašeho webu najednou nefungují a důležité stránky se stávají nedostupnými. Bez ohledu na to, o jaký problém se jedná, musíte o něm vědět. A musíte o něm vědět okamžitě.

Upozornění - název stránky chybí

A právě proto se takto vážný problém nejen zobrazí na vrchu časové osy Událostí, ale také se odešle e-mailové upozornění ihned, co je problém detekován. Nyní jste tedy vůbec poprvé schopni řešit tyto problémy ještě před tím, než si změn všimnou také návštěvníci a vyhledávače.

Upozornění, když dojde k náhlým změnám

Kromě samotných problémů, ke kterým dochází, jsou zde také další změny na webu, které vyžadují vaší pozornost. Mezi ně patří náhlý nárůst změn v názvech stránek, meta description nebo nadpisech H1.
To jsou všechno věci, o kterých potřebujete vědět.

Upozornění - nadpis H1 byl změnen

Jasně, ne všechny změny jsou nutně špatné, ale když už se na vašich důležitých stránkách něco mění, potřebujete to vědět, abyste mohli rozhodnout, zda to vyžaduje také další dodatečnou práci.

Žádný falešný poplach

Cílem upozornění je pomoci vám včas reagovat a zamezit tak možné katastrofě na vašem webu. Určitě ale nechcete být obtěžováni s každým drobným detailem, zvláště pokud máte web, který má stovky, nebo dokonce tisíce stránek. Koneckonců, právě od toho jsou reporty, že?

Upozornění od ContentKingu jsou ale chytrá. Naše algoritmy berou v úvahu mnoho aspektů ohledně hlášení, aby byly schopny samy rozhodnout, zda je odeslání upozornění skutečně nutné. Například, když zmizí názvy stránek z vašich klíčových stránek, o kterých chcete být informováni.

Když se to ale stane na některých stránkách hluboko na webu, opravdu to není něco, o čem byste chtěli dostat e-mail. Současně však, když názvy stránek zmizí z velkého množství takových stránek, už je to něco, o čem byste se chtěli dozvědět hned.

Právě takové faktory bere ContentKing v úvahu a naše algoritmy jsou stále chytřejší. A pomoc jim můžete i vy! Kdykoliv obdržíte nějaké upozornění, můžete nám poskytnout zpětnou vazbu, zda pro vás bylo upozornění užitečné, či nikoliv. Stáčí kliknout v e-mailu a skrze aplikaci nám pak dát pomyslný “like” nebo naopak palec dolů:

Hodnocení aplikace ContentKing

Máte to pod kontrolou

Díky našemu chytrému algoritmu posíláme upozornění jen v případě, že pro vás má tato událost dostatečný význam. A výsledek? Žádné zbytečné spamování vašeho e-mailu. I přesto však může dojít k situacím, kdy chcete tyto upozornění úplně vypnout. Typickým příkladem mohou být třeba stránky ve fázi vývoje a testování.

A my vám to usnadníme! Stačí využít jednoduchou konfiguraci reportů a upozornění pro různé webové stránky:

Reporty ContentKing

Ve výchozím nastavení jsou zapnuté, ale pokud vás nezajímají změny a chcete dostávat upozornění pouze na problémy, stačí pár kliknutí a požadované nastavení je hotovo. Nebo vás upozornění nezajímají vůbec? Jedno další kliknutí a je to.

Tato skvělá věc spočívá i v tom, že se jedná o individuální nastavení: můžete pro sebe vynechat upozornění na konkrétní webové stránky, aniž byste ovlivnili nastavení svého kolegy. A tomu se říká týmová práce.

Vyzkoušejte Upozornění ještě dnes!

Pokud už máte ContentKing účet, máte to nastaveno. Jakmile dojde k závažné události, přijde vám e-mail s upozorněním. Je super na to nemuset myslet, že? 🙂

Pokud ContentKing účet ještě nemáte, tak je právě ten nejlepší čas si jej založit. Předejděte dalším SEO problémům na vašem webu. Vyzkoušejte naši zkušební verzi a mějte vše pod kontrolou ještě dnes!

Veronika Martosova
Veronika Martosova

Veronika je produktová manažerka ContentKingu. Vždy si ráda vyslechne naše zákazníky a jejich potřeby, pro které následně ve spolupráci s vývojářským týmem hledá ta nejlepší řešení. Užívá si, že může pracovat na pomezí designu, vývoje, marketingu a obchodu.

Získejte zkušební verzi na 14 dní zdarma

Začněte během 20 vteřin

Vložte platnou doménu, prosím (www.priklad.cz).
  • Platební karta není potřeba
  • Není třeba žádná instalace
  • Bez závazků