Balík stránek a Limit stránek

ContentKing při určování počtu monitorovaných stránek využívá dva koncepty: Balík stránek a Limit stránek.

V tomto článku se dozvíte, čím se tyto dva koncepty liší a jaký je mezi nimi vztah.

Balík stránek

Balík stránek představuje celkový počet stránek, které monitorujete na všech webech ve svém účtu dohromady.

Balík stránek můžete dělit mezi tolik webů, kolik chcete. Počet stránek z tohoto Balíku, který přidělíte konkrétnímu webu, je Limit stránek.

Balík stránek nikdy nemůže být menší než součet všech Limitů stránek jednotlivých webů v účtu.

Limit stránek

Limit stránek představuje maximální počet stránek, které ContentKingu umožníte monitorovat na konkrétním webu. Limit stránek můžete nastavit zvlášť pro každý web ve svém účtu dle svých potřeb.

Minimální Limit stránek, který můžete pro web nastavit, je 1 000 stránek.

Důležitá poznámka: Balík stránek i Limit stránek zahrnují pouze skutečné stránky vracející stavový kód HTTP 200. Přesměrování, chyby 404 či chyby serveru nejsou součástí Balíku stránek ani Limitu stránek a nikdy za ně neplatíte.

Souvislost s ceníkem

Náš ceník je založený na Balíku stránek, tedy na celkovém počtu stránek monitorovaných na všech vašich webech dohromady.

To znamená, že neplatíte za jednotlivé weby a stránky z Balíku stránek můžete libovolně rozdělit mezi tolik webů, kolik chcete.

Více informací o našem ceníku najdete zde.

Jaký Limit stránek nastavit na webu

Vhodný Limit stránek je nastaven na základě celkového počtu stránek na webu s (malou) rezervou pro nově přidané stránky.

Pokud si nejste jisti, kolik stránek váš web má, může vám pomoci podívat se na počet URL adres nalezených ve vašich XML sitemapách.

Přehled XML sitemap v sekci Platforma aplikace ContentKing

To je obvykle poměrně dobrý indikátor ohledně celkového počtu stránek. Stále si ale nejste jisti? Napište nám a rádi vám s tím pomůžeme.

Web dosáhl Limitu stránek

Může se stát, že některý z vašich webů dosáhne Limitu stránek, což poznáte podle ikonky červeného vykřičníku, která se u daného webu objeví.

Pokud web dosáhne Limitu stránek, znamená to, že ho ContentKing nemůže monitorovat celý, protože obsahuje stránky, které jsou mimo tento limit.

Vždy doporučujeme monitorovat celý web, protože právě tehdy vám ContentKing přinese největší hodnotu a nejpřesnější data.

Pokud ContentKingu chcete umožnit monitorovat celý web, stačí jednoduše navýšit Limit stránek v Nastavení webu:

  1. Přejděte do sekce Účet
  2. Vyberte web, pro který Limit stránek chcete navýšit
  3. V záložce Nastavení klikněte na Upravit 
  4. Pomocí posuvníku nastavte, kolik stránek chcete na daném webu monitorovat
  5. Klikněte na tlačítko Uložit

Zvýšení Limitu stránek u webu může vést ke zvýšení nákladů na předplatné v případě, že již využíváte veškeré stránky ze svého Balíku stránek. V takovém případě se navýšením Limitu stránek navýší také váš Balík stránek.

Nemusíte se však obávat: ContentKing vás vždy upozorní, o kolik bude předplatné navýšeno, ještě předtím, než nové nastavení Limitu stránek uložíte.

Získejte zkušební verzi na 14 dní zdarma

Začněte během 20 vteřin

Vložte platnou doménu, prosím (www.priklad.cz).
  • Platební karta není potřeba
  • Není třeba žádná instalace
  • Bez závazků