Rychlost a frekvence monitoringu

ContentKing se od ostatních SEO nástrojů odlišuje tím, že weby monitoruje nepřetržitě 24/7. Vyhledávače procházejí váš web neustále, a je proto nezbytné, aby vaše SEO nástroje dělaly totéž.

Náš monitoring řídí chytré algoritmy, které na základě širokého spektra signálů určují, kdy crawlovat jednotlivé stránky.

Rychlost, se kterou ContentKing váš web monitoruje, záleží na velikosti daného webu, kapacitě webového serveru a nastavení rychlosti monitoringu, nad kterým máte plnou kontrolu.

Vztah mezi velikostí webu a rychlostí monitoringu

Čím větší je web, tím rychleji ho potřebuje ContentKing crawlovat, aby jej zkontroloval v přijatelném čase. To znamená, že pokud máte web s pouhým tisícem stránek, frekvence crawlování bude velmi nízká. Příklad: Pokud má váš web 2 000 stránek, bude ContentKing vysílat požadavek na stránku jednou za 10 sekund.

V případě, že má váš web mnoho stránek, je ContentKing bude crawlovat rychleji, aby vám mohl poskytovat co nejaktuálnější přehled o všech změnách, které se na webu odehrávají. Příklad: pokud má váš web 20 000 stránek, bude ContentKing požadovat stránku každé 3 sekundy. U webu s 200 000 stránkami pak bude požadovat stránku každou sekundu.

Vztah mezi kapacitou webového serveru a rychlostí monitoringu

ContentKing nepřetržitě vyhodnocuje výkon vašeho webu, aby nedošlo k jeho přetížení. Toto vyhodnocování zajišťuje kontrolní algoritmus, který sleduje čas potřebný k získání odpovědi od webového serveru a k reakci samotné.

Kdykoli algoritmus detekuje problém, okamžitě automaticky zpomalí monitoring, dokud se webový server nevzpamatuje.

Změna rychlosti monitoringu

Rychlost monitoringu můžete pro každý monitorovaný web zvýšit či snížit dle svých potřeb.

ContentKing - rychlost monitoringu

Pokud chcete svůj web monitorovat rychleji než standardní 100% rychlostí, je nutné nejprve ověřit vlastnictví domény pomocí propojení vašeho ContentKing účtu s Google Search Console nebo Google Analytics.

Nastavení různých rychlostí monitoringu pro různé denní časy

Pokud váš web zaznamenává výrazně vyšší zatížení v důsledku návštěvnosti ve špičce, je možné nakonfigurovat ContentKing tak, aby v těchto hodinách monitoroval web pomaleji. Stačí nastavit různé rychlosti monitoringu ve špičce / mimo špičku:

Různé rychlosti monitoringu ve špičce a mimo špičku

Získejte zkušební verzi na 14 dní zdarma

Začněte během 20 vteřin

Vložte platnou doménu, prosím (www.priklad.cz).
  • Platební karta není potřeba
  • Není třeba žádná instalace
  • Bez závazků