Rychlost procházení (crawl speed) záleží na velikosti vašeho webu, kapacitě webového serveru a (volitelné) rychlosti monitorování, kterou jste si nastavili.

Vztah mezi velikostí webu a rychlostí procházení

Čím větší je web, tím rychleji ho potřebuje ContentKing projít, aby jej zkontroloval v přijatelném čase. To znamená, že pokud máte web s pouhým tisícem stránek, frekvence procházení bude velmi nízká. Například: pokud máte web s 2 000 stránek, ContentKing bude vysílat požadavek na stránku jednou za 10 sekund.

V případě, že váš web má mnoho stránek, ContentKing je bude procházet rychleji, aby měl aktuální přehled o změnách na webu tak rychle, jak je to jen možné. Například: pokud má váš web 20 000 stránek, ContentKing bude požadovat stránku každé 3 vteřiny. Pro 200 000 stránek bude požadovat stránku každou vteřinu.

Vztah mezi kapacitou webového serveru a rychlostí procházení

ContentKing nepřetržitě vyhodnocuje výkon vašeho webu, aby nedošlo k jeho přetížení. To dělá prostřednictvím kontrolního algoritmu, který sleduje čas potřebný k získání odpovědi od webového serveru a k reakci samotné.

Kdykoli algoritmus detekuje problém, okamžitě automaticky zpomalí procházení, dokud se webový server nevzpamatuje.

Nastavení různé rychlosti procházení

Procházecí rychlost ContentKingu můžete zrychlit nebo zpomalit díky nastavení různých rychlostí monitoringu pro konkrétní webové stránky.

ContentKing - rychlost monitorování

K rychlejšímu procházení, než je standardní rychlost, je zapotřebí ověřit vlastnictví domény pomocí připojení Google Search Console nebo Google Analytics

Nastavení různé rychlosti procházení v různé denní časy

Pokud váš web zaznamenává výrazně vyšší zatížení v důsledku návštěvnosti ve špičce, je možné nakonfigurovat ContentKing, aby se v těchto hodinách procházení zpomalilo, nebo úplně zastavilo. Dosáhnete toho použitím funkce monitorování Ve špičce / Mimo špičku:

ContentKing monitorování s různu rychlostí ve špičce a mimo špičku

Získejte zkušební verzi na 14 dní zdarma

Začněte během 20 vteřin

Vložte platnou doménu, prosím (www.priklad.cz).
  • Platební karta není potřeba
  • Není třeba žádná instalace
  • Bez závazků