Segmenty vám umožní roztřídit stránky webu do kategorií podle vlastního výběru a pak je filtrovat, když řešíte nějaké problémy nebo změny.

Například: naši zákazníci s e-shopy používají tuto funkci k definování segmentů pro různé kategorie produktů, které nabízejí. Pomocí nich můžete vytvořit logicky uspořádané skupiny stránek podle svých potřeb a tím zefektivnit jednotlivé výstupy aplikace a přizpůsobit si SEO audit.

ContentKing nabízí dva přednastavené segmenty: indexovatelné a neindexovatelné stránky. Na základě filtrovacích kritérií si ale můžete vytvořit i jakékoliv vlastní segmenty, které zrovna potřebujete.

Segmenty jsou dynamické

Že jsou segmenty dynamické, znamená, že když stránky začnou odpovídat kritériím nastavených filtrů, budou automaticky umístěny do daného segmentu. Naopak stránky, které přestanou odpovídat kritériím, budou ze segmentu odstraněny.

Řekněme například, že pro všechny stránky, které v adresáři URL obsahují /blog/, vytvoříte segment s názvem “Články na blogu”. Kdykoliv tak od teď publikujete nový článek na blogu, bude automaticky do tohoto segmentu přidán.

Příklady segmentů

Pro vytvoření segmentu můžete použít zcela libovolné kritérium dle svých potřeb, nicméně abyste si mohli udělat počáteční představu, zde je několik příkladů:

 • Hlavní kategorie / témata
  Možná vám to přijde jako samozřejmost, avšak vytvoření segmentů podle hlavních kategorií či témat představuje skvělý způsob, jak využít přínosu segmentů.
 • Nedávno přidané stránky
  Ve sloupci “Nalezeno” si vyfiltrujte “před méně než 7 dny” a vytvořte si pro tyto stránky segment.
 • Nejvýkonnější stránky
  Propojte své stránky se službami Google Analytics nebo Google Search Console a vyfiltrujte si stránky, které mají alespoň X kliknutí či zhlédnutí, nebo použijte jakoukoli jinou výkonnostní metriku.
 • Pomalé stránky
  Ve sloupci “Rychlost stránky” si vyfiltrujte “více než 600 ms”.

Vytváření segmentů

Segmenty se vytváří v sekci Stránky ve třech krocích:

 1. Nastavte filtrovací kritéria, která odpovídají vašim požadavkům na daný segment
 2. Otevřte modrý panel Aktivní filtry
 3. Klikněte na tlačítko Vytvořit nový segment

Nyní jsou v tomto segmentu umístěny všechny stránky, které odpovídají vámi definovaným kritériím. Zároveň do něj budu umístěny také všechny stránky, které v budoucnu tato kritéria splní.

Použití segmentů pro filtrování

Teď, když už máme vytvořen první vlastní segment, můžeme ho zapojit do filtrování a dokonce jej kombinovat s ostatními segmenty:

 1. Otevřete filtr v panelu Segmenty
 2. Chytněte a přetáhněte nově vytvořený segment z pole Segmenty do pole Zahrnuto v
 3. To samé udělejte se segmentem Indexovatelné

Nyní se vám zobrazí pouze stránky zahrnuté v obou segmentech.

Chcete vidět stránky, které jsou alespoň v jednom ze segmentů? Pak přepněte tlačítko AND/NEBO na Nebo.

A co takhle stránky, které v jednom segmentu jsou, ale NEJSOU v ostatních? Jednoduše přetáhněte segment, který chcete vyloučit do pole A nezahrnuto v.

Editace segmentů

Segmenty můžete kdykoliv upravovat v sekci Pages. klikněte na Upravit segmenty ve sloupci Segmenty a vyberte ten, který chcete změnit.

V levé části poté můžete přidávat nebo odebírat filtrovací kritéria a vpravo hodnoty filtrů. Po celu dobu najdete v horní části tlačítko Upravit detaily, které můžete využít ke změně názvu, zkratky nebo barvy segmentu. Jakmile máte hotovo, klikněte na tlačítko Uložit změny.

Mazání segmentů

Segmenty můžete libovolně odstraňovat na stejném místě, kde provádíte jejich úpravy. Začněte tedy v sekci Stránky, ve sloupci Segmenty klikněte na Upravit segmenty a zvolte segment, který chcete smazat.

Nyní klikněte na ikonku odpadkového koše v pravém horním rohu, zadejte název segmentu pro potvrzení a klikněte na tlačítko Smazat segment.

Deleting segments in ContentKing

Získejte zkušební verzi na 14 dní zdarma

Začněte během 20 vteřin

Vložte platnou doménu, prosím (www.priklad.cz).
 • Platební karta není potřeba
 • Není třeba žádná instalace
 • Bez závazků