Země, odkud jsou weby monitorovány

V rámci našich standardních cenových plánů vám ContentKing umožňuje monitorovat weby z EU, UK nebo USA:

  • Pokud vytvoříte svůj ContentKing účet ze Spojených států či Kanady, budou vaše weby ve výchozím nastavení monitorovány z USA.
  • Pokud vytvoříte svůj ContentKing účet ze Spojeného království, budou vaše weby ve výchozím nastavení monitorovány z UK.
  • Ve všech ostatních případech budou vaše weby ve výchozím nastavení monitorovány z EU.

Zemi, ze které ContentKing monitoruje vaše jednotlivé weby, však můžete ve svém účtu změnit (viz níže).

V jakých případech je důležité, odkud ContentKing váš web monitoruje?

Přesměrování podle země

Pokud vaše firma působí celosvětově či ve více zemích, dost možná máte několik domén s různými jazykovými verzemi svého webu (example.com, example.co.uk, example.cz atd.) a k tomu zavedený systém přesměrování, který návštěvníka vždy přesměruje na správnou verzi webu na základě jeho polohy.

Pokud tedy například chcete monitorovat web example.co.uk, ale v ContentKingu máte jako výchozí zemi pro monitoring nastavené Spojené státy, bude ContentKing přesměrován na example.com, a nebude tak moci monitorovat example.co.uk.

V takovém případě můžete změnit výchozí zemi pro monitoring na Spojené království, což zajistí, že ContentKing nebude přesměrován na jinou doménu a bude moci monitorovat example.co.uk.

GeoIP blokování

Některé weby jsou dostupné pouze pro návštěvníky nacházející se v určité oblasti a ostatní uživatelé mimo danou oblast k nim přístup nemají.

Pokud je tedy web, který chcete monitorovat, dostupný pouze ve Spojených státech, ale jako výchozí zemi pro monitoring máte nastavené Nizozemsko (EU), ContentKing k webu nebude mít přístup, a nebude ho tak moci monitorovat.

V takovém případě můžete změnit výchozí zemi pro monitoring na Spojené státy, což ContentKingu umožní daný web řádně monitorovat.

Jak změnit zemi, odkud ContentKing monitoruje weby

Zemi, ze které ContentKing monitoruje vaše weby, můžete změnit jak pro jednotlivé weby, tak na úrovni celého účtu.

Změna pro konkrétní web

Pokud chcete změnit zemi, ze které ContnetKing monitoruje konkrétní web, jděte do záložky Monitorování v Nastavení webu a v tabulce Pokročilá nastavení zvolte zemi, ze které chcete daný web monitorovat.

Změna na úrovni celého účtu

Nastavit si můžete také výchozí zemi, ze které bude ContentKing monitorovat všechny weby, které do svého účtu přidáte. Tuto možnost najdete v Nastavení účtu, kde v tabulce Monitorování můžete zvolit výchozí zemi pro monitoring.

Mějte na paměti, že změna tohoto nastavení nemá zpětný účinek a nová výchozí země pro monitoring bude nastavena pouze u webů, které do účtu přidáte po provedení této změny.

Monitoring webů z vlastní lokality

V rámci cenových plánů Basic, Standard a Pro můžete své weby monitorovat z jedné ze tří výše zmíněných zemí (viz také náš Ceník).

Pokud své weby chcete monitorovat z jiné lokality, můžete zvolit plán Enterprise, v rámci kterého pro vás můžeme zařídit monitoring z kterékoli země světa. Pokud o plán Enterprise máte zájem, neváhejte nás kontaktovat.

Získejte zkušební verzi na 14 dní zdarma

Začněte během 20 vteřin

Vložte platnou doménu, prosím (www.priklad.cz).
  • Platební karta není potřeba
  • Není třeba žádná instalace
  • Bez závazků