Společnost Found je známá a respektovaná digitální marketingová agentura s pobočkami v Londýně a Oxfordu. Kromě jiných služeb, také pomáhá svým klientům řešit jejich obsahový marketing a SEO. Společnost Found pracovala pro mezinárodní značky jako Trafalgar nebo Miele, a například Deloitte ji označil za jednu z nejrychleji se rozvíjejících digitálních společností ve Velké Británii.

Počáteční výzva

Když Oli Long, vedoucí technického SEO ve Found, sledoval rostoucí tendenci portfolia svých klientů a také zvyšující se komplexnost jejich marketingových aktivit, uznal, že je třeba najít lepší řešení, které by plně pokrývalo náročné požadavky klientů ohledně monitoringu jejich webových stránek.

Oli Long

SEO audit pro naše klienty je z hlediska zdrojů velmi náročná činnost. Přesně to bylo důvodem, proč jsme hledali platformu, která by toto zvládla monitorovat online.

Řešení

Své řešení našli: ContentKing. Nástroj, který funguje na bázi nepřetržitého SEO auditu a sledování změn, zajišťuje, že ve Found mohou nyní snadno držet krok se svými klienty.

Funkce sledování změn je určitě něco, co nám před ContentKingem scházelo. Zákazníci velmi často něco mění bez uvážení, jaké to může mít důsledky z hlediska SEO. Někdy nám ani nedají vědět, že změnu provedli. Funkce nepřetržitého monitorování a sledování změn nám nyní dovoluje identifikovat tyto věci během několika hodin, namísto toho, abychom se o nich dozvěděli až potom, co se projeví jako problém,” dodává Long.

Na otázku, jak náročné bylo ContentKing začít používat, Long odpověděl, že: “Začít s ContentKingem nemohlo být jednodušší. Náš tým byl na začátku naší práce s aplikací proškolen prostřednictvím obsáhlého webináře. Jasně nám byly vysvětleny všechny funkce a jak je lze využít pro naše klienty. A pokud máme nějaké dotazy nebo dokonce návrhy na nové funkce, zákaznická podpora ContentKingu je vždy k dispozici.”

Výsledek

Výsledky mluví sami za sebe: “ContentKing zlepšil produktivitu našeho tenického SEO o cca 30 %, což přispělo ke zvýšení kapacity naší agentury bez toho, aniž bychom museli rozšiřovat tým,” říká Long.

Vedle působivého nárůstu produktivity, se s námi Long podělil také o příběh, jak ContentKing zachránil jednoho z jejich klientů před SEO katastrofou: “Zákazník se rozhodl odstranit celou řadu direktiv ze svého souboru robots.txt. To mělo za následek pokles viditelnosti na hlavní klíčová slova. Funkce sledování změn v ContentKingu nám rychle umožnila identifikovat a vyřešit tento problém a navrátit ztracený ranking zpět během několika dní.”

Abychom to shrnuli: díky ContentKingu dosáhl tým Found zvýšení produktivity o 30% a získal silný kontrolní mechanismus, který umožňuje sledování webových stránek jejich klientů nepřetržitě 24/7!