Maxlead je holandská marketingová agentura, která klade velký důraz právě na SEO. Jejich služeb využívají klienti po celém světě a jejich tým nyní čítá více než 70 lidí, kteří spolupracují s renomovanými značkami jako jsou TomTom, adyen, DHL, nebo dokonce s Evropskou Unií.

Počáteční výzva

Společnost Maxlead se často zabývá migrací webových stránek. V tomto směru poskytuje jak svým zákazníkům, tak jejich externímu vývojovému týmu, podporu díky pravidelným auditům, které poskytuje při vývoji webu. Dosáhnout toho, aby byla migrace co nejplynulejší tak vyžaduje mnoho spolupráce od všech zúčastněných stran.

Marc Thierrij

Jako SEO konzultant, je velmi těžké mít o všem přehled, obzvláště když je v procesu migrace zahrnuto hned několik externích týmu.”

Ještě předtím, než v Maxleadu zahrnuli ContentKing mezi své pravidelné nástroje, spoléhali se na tradiční crawlovací software jako Screaming Frog. Ovšem nutnost začínat s procházením webu vždy od začátku tento proces velmi protahovala. Dalším problémem byla větší pravděpodobnost, že díky tomu něco přehlédnou a chybějící funkce sledování historie změn.

Řešení

V Maxleadu viděli ContentKing jako ideálního pomocníka při migracích. Vzhledem k tomu, že ContentKing vždy poskytuje aktuální informace o stavu webových stránek, jediné, co museli udělat, bylo přihlásit se. Okamžitě tak měli podrobný přehled o tom, které zjištěné problémy už jsou vyřešené a které je stále potřeba řešit.

Thierrij: “Díky ContentKingu můžeme přesně sledovat, co a kdy se změnilo. Je to skvělé pro ujištění se, že změna je z pohledu SEO prospěšná a případně také, když je třeba rychle upozornit zbytek týmu na možné problémy.”

Krom snadné identifikace problémů během vývoje nových webů, byla společnost Maxlead také schopna sledovat oboje - testovací i “ostré” prostředí webu, takže klientům mohli pomoci vychytat veškeré nedokonalosti.

Výsledek

V Maxleadu teď využívají ContentKing u všech migrací, což jim díky neustále aktuálním datům také pomáhá významně zvyšovat svou produktivitu, což především díky vždy aktuálním a dostupným datům vedlo nakonec i k významnému zvýšení celkové produktivity.

Nepřetržité monitorování a užitečné informace dávají společnosti Maxlead jistotu, kterou potřebují k úspěšnému provedení migrací. Funkce sledování změn jim pak poskytuje trvalý záznam o všech změnách, které se před, během a po migraci uskutečnily.

Jako velmi užitečná se ukázala také funkce, které umožňuje spolupráci přímo s klienty. “ContentKing se pohodlně používá a další výhodou je také to, že v aplikaci můžete pozvat ke spolupráci přímo zákazníky. Ti to oceňují, protože díky tomu mohou vidět na čem zrovna pracujeme a také pokrok, který jsme udělali,” dodává Thierrij.