TELUS je firma se sídlem v Britské Kolumbii, která poskytuje služby v oblasti telekomunikací, zabezpečení, zdraví a technologií po celé Kanadě a zaměstnává více než 56 000 lidí.

Počáteční výzva

Organické vyhledávání představuje pro TELUS hlavní prodejní kanál, a stejně jako pro většinu týmů, které se starají o weby podobné velikosti, bylo i pro tým TELUSu obtížné držet krok se vším, co se na webu děje:

Jsme malý SEO tým v obrovské firmě a nedařilo se nám držet kontrolu nad všemi změnami, ke kterým na webu docházelo. Jednoduše jsme nemohli být všude.

Maria Toribio, která v TELUSu působí jako poradkyně pro analýzu výkonu, se rozhodla tento problém řešit.

Řešení

Při hledání možných řešení narazila Maria Toribio na ContentKing a založila si zkušební účet. Jak se ukázalo, ContentKing přišel jako na zavolanou:

Maria Toribio

Přínos ContentKingu byl zřejmý, ještě než jsme podepsali smlouvu! Během zkušebního období došlo ke změně v našem CMS systému, v důsledku které z našeho webu zmizela většina SEO obsahu. Díky systému upozornění ContentKingu jsme na tento problém dokázali rychle reagovat.

Kromě přínosu v podobě neustálého 24/7 monitoringu a upozornění přišla týmu TELUSu vhod také funkce sledování změn:

ContentKing využíváme také jako záznam veškerých změn. Když vidíme, že se návštěvnost či pozice našeho webu zlepšují nebo zhoršují, může nám ContentKing poskytnout potřebná objasňující data.

Výsledek

Dnes je ContentKing klíčovou součástí marketingových procesů TELUSu. Funkce monitoringu, upozornění a sledování změn zbavily SEO tým TELUSU zbytečných starostí, a velmi užitečná je pro něj také funkce auditu. TELUS vyškolil členy svého týmu tak, aby ContentKing trvale využívali jako součást procesu auditu stránek. Díky tomu celý tým předchází problémům, které by negativně ovlivnily nalezitelnost webu.

Jako další krok zavádí TELUS systém reportů, které budou dostávat členové týmu i členové vedení. Tento systém bude využívat integraci ContentKingu s Google Data Studiem, díky které je reporting hračka.

A v neposlední řadě TELUS pracuje také na hladké integraci ContentKingu s headless CMS systémem Contentful, aby i editoři měli přímo k dispozici veškerá důležitá SEO KPI.

Hledání řešení pro správu neustále rostoucího seznamu změn na webu, které měly negativní dopad na SEO, nakonec TELUS dovedlo k platformě, kterou nyní využívá denně a která značně zefektivnila marketingové procesy napříč celým týmem.

Chcete dát svému marketingovému týmu pořádnou posilu?

Začněte se zkušební verzí ContentKingu ještě dnes a sami se přesvědčte, co všechno může udělat pro vaši organizaci!

Vložte platnou doménu, prosím (www.priklad.cz).